KONST / Litografier / Färglitografi 10548202
*
nr 1054 8202
Lars Jonsson
(f. 1952), Sverige
Färglitografi, Lars Jonsson, 126/366, Skata i vinterlandskap, bladets mått: 27x36
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 19:07:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 17:54:22
1
1.000 kr
31/8 18:29:55
2
1.100 kr
5/9 18:57:04
3
2.200 kr
5/9 19:00:49
4
1.600 kr
5/9 19:00:49
3
1.700 kr (Budbetjänt)
5/9 19:01:14
4
1.900 kr
5/9 19:01:14
3
2.000 kr (Budbetjänt)
5/9 19:02:16
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars jonsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42
*
Lars Jonsson
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Läs om budbetjänten
nr 1054 8202
Lars Jonsson
(f. 1952), Sverige
Färglitografi, Lars Jonsson, 126/366, Skata i vinterlandskap, bladets mått: 27x36
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 17:54:22 | 1 | 1.000 kr |
31/8 18:29:55 | 2 | 1.100 kr |
5/9 18:57:04 | 3 | 2.200 kr |
5/9 19:00:49 | 4 | 1.600 kr |
5/9 19:00:49 | 3 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:01:14 | 4 | 1.900 kr |
5/9 19:01:14 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:02:16 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars jonsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42